TGSK DA YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARINA KATKI SAĞLAYACAK


Gençlik ve Spor Konfederasyonu (TGSK) Genel Merkezi, TBMM ve hükumetin başlattığı Yeni Anayasa çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla Türkiye’nin 81 ilinde ve Üniversitelerde Anayasa çalışmaları yapacak.
Gençlik ve Spor Konfederasyonu, Yeni Anayasa çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla çeşitli konferanslar, paneller ve çalıştaylar düzenleyecek. Düzenlenecek olan programlarla gençlerin yeni hazırlanan Anayasa ile ilgili fikirleri ve görüşleri alınacak. Yapılacak çalışmaların sonuçları başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye bildirilecek. Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Merkezinin Yeni Anayasa çalışmalarını kuruluş adına Genel Başkan Başdanışmanlarından Avukat Kaan Arı yönetecek.
Çalışmaların sonuçları devlet büyüklerine; Yüksek Yargı Başkanlarına, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Danıştay Mahkemesi Başkanı Zerrin Güngör, Sayıştay Mahkemesi Başkanı Recai Akyel, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Ciritve, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Mehmet Akarca ’ya TGSK Genel Başkan Başdanışmanlarından Kaan Arı’nın Başkanlığında oluşan bir heyet tarafından bildirilecek.

Genel

Bir cevap yazın

Plugin "Contact Form 7" not installed or activated