BAKAN KASAPOĞLU ŞAMPİYON VOLEYBOLCULARLA BULUŞTU


BAKAN KASAPOĞLU ŞAMPİYON VOLEYBOLCULARLA BULUŞTU

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 16 Yaş Altı Kızlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda yenilgi almadan şampiyon olan milli sporcularla buluştu.

Ankara’nın Batıkent semtinde bulunan Ceren Damar Şenel Gençlik Merkezi’ndeki kabulde Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, milli sporcu ve teknik kadroyla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Elde edilen başarılardan ötürü çok mutlu olduğunu belirten Kasapoğlu, “Hem şampiyonluğunuz hem de namağlup şampiyonluğunuz çok farklı sevinçler yaşattı. Spora yaptığımız yatırımların bu tür başarılarla taçlanması bizi mutlu ediyor. Geleceğe dair umutlarımızı pekiştiriyor. Bu tür başarıların alt yaş gruplarından üst yaş gruplarına taşınmasını arzuluyoruz. Kazanılan başarılardan ötürü teknik heyete, sporculara, federasyon başkanımıza ve sporcularımızın ailelerine teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu, kulüpler bazında da başarıların üst seviyelere çıkarılması gerektiğini dile getirerek, şöyle devam etti:

“Alt yaş gruplarında başarılı olanlar üst yaş gruplarında da başarı elde ediyor. Bu tür takımlar oldukları branşlarda dünyayı domine ediyor. Bizim de federasyonlar olarak bunu gerçekleştirmemiz gerekir. Ben buna inanıyorum. Yarınların başarı adına sizler rol model, ışık oluyorsunuz. Bu yolda uzun süre yürüyeceksiniz. Sizlere inanıyoruz.”

“Sporcularımızla tesislerimizde bir araya gelmeye devam edeceğiz”

Spora yatırım yapmaya devam edeceklerine dikkati çeken Bakan Kasapoğlu, “Her branşta devasa tesislerimiz var. Sporun tabana yayılması bizler için önemli. Gününü sporla planlayan bir toplum oluşturmamamız lazım. Bu istikamette çok güzel projelerimiz var. Yüzme bilmeyen kalmasın diye 1 milyon kişiye öğretmek üzere proje başlattık. Sporu tabana yayacağız. Sizler de toplumu bu noktada çok daha motive edeceksiniz.” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin genç nüfusuyla Avrupa ve dünyada önde gelen ülkeler arasında olduğuna değinen Bakan Kasapoğlu, “20 milyon gençle en yüksek genç nüfusa sahip Avrupa ülkesiyiz. Dünyada ise önemli bir noktadayız. Bir gencimizi dahi heba etme hakkımız yok. Onları geleceğe hazırlamak adına bakanlık olarak tüm imkanları seferber edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Şampiyon voleybolcularla buluşma yeri olarak Ceren Damar Şener Gençlik Merkezi’ni özellikle tercih ettiğini vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Sporcularımızla tesislerimizde bir araya gelmeye devam edeceğiz. Sizleri burada kabul ederek bir anlamda gençlerimizin var olacağını ve cerenlerimizin yetiştiğini ifade etmek istiyorum. Bu vesileyle merhum Ceren kardeşimizi rahmetle anıyorum. Mekanı cennet olsun. Ailesine sabır diliyorum. Bu geçlik merkezi gibi ülke genelinde 300 tane gençlik merkezi var. Buralarda gençlerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Sportif, sanatsal ve bir takım bilimsel çalışmalar da bulunuyorlar gençlerimiz. ” ifadelerini kullandı.

Genel

Comments are disabled.

Plugin "Contact Form 7" not installed or activated