BAKAN KASAPOĞLU, “SPOR YAPAN TOPLUMLAR DAHA BAŞARILI OLUYOR”


Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen ‘Beraber Yürüyelim’ etkinliği Ankara’da düzenlendi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve sanatçı Haluk Levent genç gönüllülerle birlikte etkinliği başlattı.

Her yıl 16-22 Eylül’de sürdürülebilir kentsel ulaşım politikalarını geliştirme ve destekleme amacı ile düzenlenen “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamındaki yürüyüş Bahçelievler 7. Cadde’de bisiklet kortejiyle başladı ve Anıttepe Parkı’nda son buldu. Etkinliğe eşi Betül Kasapoğlu ile birlikte katılan Bakan Kasapoğlu’na yürüyüş sırasında sanatçı Haluk Levent, milli halterci Halil Mutlu ve genç gönüllüler eşlik etti.

Bahçelievler semtindeki Aşkabat Caddesi’nden (7. cadde) başlayan yürüyüş Anıttepe Tesisleri’nde sona erdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yürürken yaptığı ilk konuşmasında, etkinliği düzenleyen Herkes İçin Spor Federasyonunun yetkililerine teşekkür ederek, “Hareketliliği arttırma hem zihinsel hem de bedensel sağlık açısından önemli. Spor engel tanımaz.” dedi.

“Bugün tüm Türkiye yürüyor.” diyen Bakan Kasapoğlu, şöyle devam etti:

“Sağlık, dostluk, kardeşlik için yürüyor. Spor demek beraber olmak demek, sağlık demek. Hem zihinsel hem de fiziksel anlamda biz de Gençlik Spor Bakanlığı olarak toplumumuzu spor yapan bir toplum yapmak için teşvik ediyoruz. Yürüyerek düşünmek, yürüyerek sohbet etmek mümkün. Çok güzel bir etkinliği tüm dostlarla beraber gerçekleştiriyoruz.”

Bakan Kasapoğlu, Anıttepe Tesisleri’nde de etkinliğe katılanlara bir konuşma yaptı.

Kendileriyle yürüyen herkese teşekkür eden Kasapoğlu, “Bizimle birlikte yürüyen halkımıza, federasyona ve gençlerimize teşekkür ediyorum. Hedefimiz, sporu günün bir anında yapabileceğimiz bir alışkanlık haline getirmek. Yani spor kültürünü yaymak.” ifadelerini kullandı.

Spor yapmak için her imkanın bulunduğunu dile getiren Kasapoğlu, şöyle devam etti:

“Spor bizim yapmamız gereken ve sahip olmamız gereken bir alışkanlık. Bunun için her türlü imkanımız var. Tüm halkımızı tesislerimize davet ediyorum. Ülkemizdeki spor tesislerinin kalitesi ve yeniliği inanın hiçbir ülkede yok. Son 18 yılda gerçekleşen spor devrimi devasa nitelikte. Bizim yarınlarımız, her şeyimiz gençlerimiz. Gençlerimizi sporla iç içe yetiştirmemek için hiçbir bahanemiz yok.”

– Kadınları işaret etti

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, konuşmasının bir bölümünde de sporda kadının rolünün önemine dikkati çekti.

Kadınlarla ilgili olarak Kasapoğlu, “Kadınlarımız bizim için çok önemli. Spor için, sportif başarı ve sporun tabana yayılması için çok önemli.” ifadelerini kullandı.

Amaçlarının toplumun spora erişimini kolay hale getirmek olduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Üzülerek görüyorum ki yürümemek için aracımızı gideceğimiz yere kadar park etme gayretimiz var. Bundan vazgeçmemiz lazım. Sayın Cumhurbaşkanımızın sporun içinden gelmesi, spora önem vermesi, sporcuya değer vermesi.. Bu manada bizler için önemli bir imkan, önemli bir ilham kaynağı. Bunu da en güzel şekilde değerlendiriyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, konuşmasının ardından tesislerde kurulan stantları gezerek bilgi aldı. Kasapoğlu sonrasında ise tesislerden ayrıldı.

Haluk Levent: Gençlerin Yararlanacağı Bütün Etkinliklerde Varız

Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında konser verecek olan sanatçı Haluk Levent, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile birlikte yürüyüş etkinliğine katıldı. Levent, yürüyüşte olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Çok güzel bir yürüyüş ve ben burada olmaktan çok mutlu oldum. Hiç değilse sayın bakanımızı yakaladım. Bisikletlilerin, yaya ve engelli sporcuların bazı sorunlarını görüşme imkanımız oldu. Bize sosyal medyadan çok baskı yapılıyor, hazır bakanımızı bulmuşken yürüyüş boyunca kafasını şişiriyorum birazcık ama çok güzel bir etkinlik. Ben zaten konserdeydim bugün. Avrupa Hareketlilik Haftası’nda etkinlikler vardı. Tabi ki yürürüz dedim. Birlikte yürümek güzel oldu, halkı selamlamak. Gençlerin yararlanacağı bütün etkinliklerde varız, olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Haber

bakankasapoğluGençlikvesporgeskonhalukleventkonfederasyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir