BAKAN KASAPOĞLU GAZİANTEP’TE


Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Gaziantep’teki spor yatırımları bu yıl çok önemli seviye kaydetti. Bu seviyeyi daha ileriye taşıyacağız. Hem de Gaziantep spor başkenti olana kadar. Son yıllarda çok ciddi bir devrimi ortaya koyduk. Yerel yönetimlerin katkıları da bizim için önemli. Bu anlamda Gaziantep’teki yerel yöneticilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile birlikte Gaziantep’teki Beykent Stadyumu’nun açılışına katıldı.

Gaziantep’te olmaktan onur ve mutluluk duyduğunu dile getiren Bakan Kasapoğlu, tesisin inşa edilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek,  “Az önce İstanbul’da deprem olduğu haberini aldık. İstanbullu hemşehrilerimize geçmiş olsun” dedi.

“Son yıllarda çok ciddi bir devrimi ortaya koyduk”

Sporun kardeşlik ve barışı temsil ettiğinin altını çizen Bakan Kasapoğlu, şöyle konuştu:

“Son yıllarda çok ciddi bir devrimi ortaya koyduk. Yerel yönetimlerin katkıları da bizim için önemli. Bu anlamda Gaziantep’teki yerel yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Bizimle aynı hedef doğrultusunda önemli katkılar sunuyorlar. Gaziantep’in yarınları için bizim çok büyük umutlarımız var. Sizlerle beraber umutları yeşertip büyüteceğiz. Yarınların olimpiyat şampiyonlarını ve sporcularını yetiştireceğiz.”

Bakan Kasapoğlu, Türkiye’nin 20 milyon genciyle Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip bir ülke olduğuna dikkati çekerek, gençlerin Türkiye için yarınları temsil ettiğini, o yüzden gençleri spor noktasında seferber edebilmek için var güçleriyle çalışacaklarını vurguladı.

“Sporun öncüsü kadınlardır”

Gaziantep’teki spor yatırımlarının bu yıl çok önemli seviye kaydettiğini anlatan Bakan Kasapoğlu, “Bu seviyeyi daha ileriye taşıyacağız. Hem de Gaziantep spor başkenti olana kadar. Gençler bizim için önemli bir varlık. Gençlerle beraber kadınlarımıza bu noktada önemli görevler düşüyor. Spor seferberliğinde kadınlarımızın önemli bir yeri var. Çünkü sporun öncüsü kadınlardır.” değerlendirmesinde bulundu.

Abdülhamit Gül’den Bakan Kasapoğlu’na teşekkür

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül törende yaptığı konuşmada,  Gaziantep’teki gençlerin spora ve gençlik merkezlerine yönelik ihtiyaçları konusunda Bakan Kasapoğlu’nun çok hassas davrandığını ifade eden Gül, bu nedenle Kasapoğlu ve ekibine teşekkür etti.

Bakan Gül, Gaziantep’in kültür, sanayi, gastronomi ve turizm alanında olduğu gibi sporda da başkent olmasını arzuladıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Sporda daha iyi noktalara gelebilmek için bu tür merkezler önemli kilometre taşlarıdır. Çocuklarımız maddi ve manevi olarak daha iyi yetiştirsin diye bu tesisleri gençlerimiz için hizmete sunuyoruz. Bizim inancımızda gençler, geleceğimizdir. O yüzden geleceğe en iyi yatırım gençliğe yapılanlardır.”

 

Adalet Bakanı Gül, çocukların sporla iç içe büyümesini arzuladıklarına dikkati çekerek, “Çocuklarımızın ana şefkatiyle, okulda öğretmenin kucağında, ülkemizin geleceğinde önemli işler yapması için ümit besliyoruz. Çocuklarımızı kurda kuşa yem etmeyeceğiz. Çocuklarımızı bu çapulculara yem etmeyeceğiz. Çocuklarımızı kitapla, sporla buluşturacağız. Çocuklarımızı sokakta bulmadık, sokağa dağa değil spor merkezlerine götürmeye devam edeceğiz. Bu kararlılığımızı hep birlikte sürdüreceğiz. Bu anlamda önemli adımlar attık. Daha güzellerini de hep birlikte hayata geçireceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların ardından Bakan Kasapoğlu’na fahri hemşehrilik beratı verildi ve tesisin açılışı gerçekleştirildi.

Bakan Kasapoğlu ile Adalet Bakanı Gül, Gaziantep’teki spor yatırımlarını inceledi

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep’te inşaatı süren Alleben Olimpik Yüzme Havuzu’nda incelemede bulundu.

Bakan Kasapoğlu, incelemenin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Gaziantep’teki spor yatırımlarını yerinde görme imkanı bulduklarını söyledi.

İncelemede bulundukları tesisi çok önemsediklerini ifade eden Bakan Kasapoğlu, “Burası çok modern bir havuz. Su temizleme sistemi ozon sistemiyle olacak. Bu anlamda da çok farklı bir havuz olacak. İnşaatta sona yaklaştık. İnşallah sene bitmeden bu havuzu halkımızla buluşturacağız.” diye konuştu.

Tesisin tamamlanmasıyla çok sayıda yüzücünün yetiştirilmesinin hedeflendiğini belirten Bakan Kasapoğlu, tesisin şimdiden tüm Gaziantep’e ve bölgeye hayırlı olmasını diledi.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir