Hakkımızda

Gençlik ve Spor Konfederasyonu 2004 yılında Türkiye’nin her bölgesine ve her ilinde gençlik hareketi altında dernekler kurarak temeli atılmıştır.
2005 ve 2006 yılında gençlik hareketi altında 81 ilde kurulan gençlik dernekler iken, bölgelerinde birleşerek gençlik federasyonlarını kurmuşlar ve ilan etmişlerdir.

Anadolu Gençlik Federasyonu, Merkezi Ankara Bölgesi ve faaliyet alanı Anadolu bölgesi.

Marmara Gençlik Federasyonu Merkezi İstanbul. Faaliyet alanı Marmara bölgesi.

İstanbul Gençlik Federasyonu, faaliyet alanı İstanbul. Akdeniz Gençlik Federasyonu, Merkezi Kahramanmaraş faaliyet alanı Akdeniz bölgesi.

Güneydoğu Gençlik Federasyonu, Merkezi Batman faaliyet alanı Güneydoğu bölgesi.

Ege Gençlik Federasyonu, Merkezi İzmir faaliyet alanı Ege bölgesi.

Karadeniz Gençlik Federasyonu, Merkezi Trabzon faaliyet Karadeniz bölgesi.

İç Anadolu Gençlik Federasyonu, Merkezi Ankara faaliyet alanı İç Anadolu bölgesi

01.06.2007 tarihinde Türkiye’deki bütün Gençlik Federasyonları birleşerek Ankara Valiliği İl Dernekler Müdürlüğünde Hükümet komiserinin huzurunda Gençlik ve Spor Konfederasyonu kurulmuş ve bütün Türkiye’ye ilan edilmiştir  geçici Genel Başkanlığa Ferudun Cevahiroğlu seçilmiştir. Ferudun Cevahiroğlu ve yönetim kurulu üyeleri 1. olağan Genel Seçime kadar görev yapmışlardır. İlk olağan genel kurul seçimleri 14.06.2007 tarihinde yapılmıştır. Oyların tamamını alarak Genel Başkanlığa Sayın Ferudun Cevahiroğlu seçilmiştir. 2. Olağan Genel Kurul Seçimleri 01.09.2010 tarihinde yapılmıştır bu seçimde oyların tamamını alarak Ferudun Cevahiroğlu yeniden Genel Başkanlığa seçilmiştir. 15.05.2011 tarihinde Birinci olağanüstü genel kurul  seçimi yapılmıştır.Ferudun Cevahiroğlu kullanılan bütün oyları alarak yeniden Genel Başkanlığa seçilmiştir. 22.06.2011 2. olağanüstü Genel Kurul Seçimi yapılmış Ferudun Cevahiroğlu oyların tamamını alarak yeniden Genel Başkan seçilmiştir. 05.08.2011 3. olağanüstü Genel Kurul Seçimi yapılmış Ferudun Cevahiroğlu oyların tamamını alarak yeniden Genel Başkanlığa seçilmiştir.01.05.2013 tarihinde 3.  Olağan Genel Kurul Seçimi yapılmış Ferudun Cevahiroğlu yeniden Genel Başkanlığa seçilmiştir.10.05.2016 tarihinde 4. Olağan Genel Kurul Seçimi yapılmış Ferudun Cevahiroğlu yeniden Genel Başkanlığa seçilmiştir.

Gençlik ve Spor Konfederasyonu Yönetim kurulunda her etnik kimlikte insan bulunmaktadır. Yönetim kurulu tamamıyla Türkiye sevdalıları gençler tarafından oluşmuştur ve Yönetim kurulunda her siyasi parti gençlik kollarından da bir Yönetici bulunmaktadır. Gençlik ve Spor Konfederasyonu Gençlik üzerinde din, dil ve ırk ayrımı yapmaz. Gençlik ve Spor Konfederasyonu Türkiye’nin 7 Bölgesinde ve 81 ilinde ve bütün üniversitelerde yapılanmasını tamamlamıştır.

GENÇLİK VE SPOR KONFEDERASYONU İLKELERİ; Atatürk İlke ve İnkılaplarıdır.

İdeolojisi; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bölünmez bütünlüğüdür.

Bir cevap yazın

Plugin "Contact Form 7" not installed or activated